Technologie aparaty suchowe

Adaptacyjna Redukcja Halasów Plus – ARH Plus

Adaptacyjna Redukcja Hałasów Plus to innowacyjny system ograniczający docieranie hałasów do użytkownika aparatu słuchowego, tak, aby ułatwić mu odbiór pozostałych dźwięków. Co ważne – ARH Plus pozwala na tłumienie dźwięków niepożądanych bez obniżenia jakości słyszenia mowy.

Protezowanie słuchu wiązało się dotychczas z pewnymi niedogodnościami. W dzisiejszych czasach specjaliści w dziedzinie technologii medycznej sprawiają, że audioproteza stała się urządzeniem dyskretnym, wygodnym i wręcz nieodczuwalnym. Jedną z ważniejszych innowacji było wprowadzenie mechanizmu redukującego hałasy. Różnorodne dźwięki pochodzące z tła akustycznego często zaburzają odbiór innych sygnałów, w szczególności sygnałów mowy. ARH Plus to system nowej generacji, który skutecznie tłumi hałasy, nie wpływając na jakość odbioru mowy. Dzięki nieustannemu monitorowaniu dochodzących dźwięków, ARH Plus reaguje adekwatnie do zaistniałej sytuacji dźwiękowej – redukuje niepożądany hałas lub zatrzymuje proces tłumienia dźwięków, jeżeli następuje wyciszenie i zaczyna przeważać mowa.

System ARH Plus wprowadzony przez firmę Bernafon w trybie ciągłym kontroluje stosunek sygnału do szumu i zależnie od ich proporcji podejmuje odpowiednią aktywność. Działa selektywnie, dlatego tłumi niechciane hałasy bez negatywnego wpływu na odbiór mowy. To znacząca zmiana dla użytkowników aparatów słuchowych. Ponadto Bernafon wprowadził wersję Ultra Komfort, która gwarantuje całkowitą redukcję dźwięków niepożądanych, w szczególności w bardzo głośnym środowisku.

Systemem ARH Plus mogą cieszyć się użytkownicy takich aparatów jak Juna, Acriva, Supremia, Saphira, Carista i Nevara.

Sprawdź inne technologie dostępne w aparatach słuchowych oferowanych przez Echofon: