Technologie aparaty suchowe

ARS Plus

Adaptacyjna Redukcja Sprzężeń Plus to technologia polegająca na skutecznym tłumieniu nieprzyjemnych sprzężeń akustycznych w bardzo szybkim czasie, dzięki czemu zapewnia ona najwyższy komfort użytkowania aparatu słuchowego.

Problem sprzężenia zwrotnego dotyczy większości systemów dźwiękowych. Użytkownicy aparatów słuchowych często skarżą się na piskliwe tony słyszalne w aparacie podczas rozmów telefonicznych czy zakładania czapki, kiedy to pojawia się możliwość dotknięcia lub uderzenia urządzenia audioprotetycznego, skutkujące sprzężeniem. W przypadku aparatów słuchowych problem ten jest wyjątkowo uciążliwy, ponieważ wywołuje bardzo wysokie, piskliwe tony, wpadające wprost do ucha użytkownika.

ARS Plus pozwala na tak szybką identyfikację sygnału sprzężenia i jego redukcję, że nieprzyjemne dźwięki zwrotne nie dochodzą do osoby korzystającej z aparatu. Co istotne, system ARS Plus dzięki precyzyjnej weryfikacji dźwięków w żaden sposób nie pogarsza jakości odbierania innych sygnałów czy zniekształca mowy.

Tradycyjne aparaty wspomagające słyszenie tylko w pewnym stopniu tłumią sprzężenia akustyczne, ich czas reakcji jest wydłużony, przez co sprzężenie jest słyszalne, powodując dyskomfort. System ARS Plus nieustannie monitoruje dźwięki dochodzące z zewnątrz, wychwytując te, które są potencjalnie niepożądane, aby błyskawicznie im przeciwdziałać. Jego skuteczność oparta jest na:

– ciągłej weryfikacji sygnałów wejściowych;
– dokładnej analizie informacji dźwiękowych;
– oznaczeniu sygnałów potencjalnie niechcianych;
– generowaniu tożsamych sygnałów o przeciwnej fazie.

System ARS Plus aż cztery razy na sekundę analizuje dźwięki, wyszukując tony o wysokiej częstotliwości uznane za przypuszczalnie niepożądane. Precyzja czasowa oraz tworzenie przeciwfazy tłumiącej nieprzyjemne dźwięki sprzężenia, to nieocenione zalety systemu ARS Plus, przewyższające technologicznie tradycyjne urządzenia.

System ARS Plus dostępny jest w wybranych aparatach: Juna, Acriva, Supremia, Saphira, Carista, Nevara.

Sprawdź inne technologie dostępne w aparatach słuchowych oferowanych przez Echofon: