Technologie aparaty suchowe

ChannelFree

ChannelFree™ to unikalny system przetwarzania mowy opracowany przez firmę Bernafon. Zapewnia on wysoką precyzję dźwięku oraz jego jakość i naturalność. ChannelFree™ optymalizuje wzmocnienie aparatu aż 20 000 na sekundę.

Przetwarzanie sygnału w ChannelFree™
Aparat słuchowy ma spełniać jedną podstawową funkcję – ma zapewnić zrozumiałość mowy, a nie tylko jej słyszenie. Mowa ma to do siebie, że intensywność jej dźwięków zmienia się bardzo szybko. Mowę potoczną można rozłożyć na zdania, zdania te na wyizolowane wyrazy, wyrazy zaś na sylaby oraz głoski. Aparat słuchowy powinien potrafić podążać za szybką zmianą struktury mowy oraz odpowiednia na nią reagować. Największe zmiany następują w obrębie fonemów (głosek).

Dzięki precyzji czasowej aparat Bernafon bezproblemowo analizuje i przetwarza głoski. Dźwięk przetwarzany jest jako całość, a wzmocnienie sygnału optymalizowane jest nawet 20,000 razy na sekundę. Istotą ChannelFree™ jest równorzędne traktowanie każdego segmentu dźwięku, co gwarantuje krystalicznie czystą jakość sygnału oraz najwyższą zrozumiałość mowy.

Technologia dostępna w wybranych aparatach Juna, Acriva, Supremia, Saphira, Carista, Nevara, Inizia

Sprawdź inne technologie dostępne w aparatach słuchowych oferowanych przez Echofon: